Oczepiny – co warto o nich wiedzieć?

| Blog | 3 lutego 2018

oczepiny

Oczepiny znane są nam świetnie od wielu wieków. Co prawda z biegiem lat mocno ewoluowały, jednak nadal spotykamy wiele odniesień do czasów dawnych. Jedni tego typu zabawy wprost uwielbiają, inni natomiast wolą trzymać się od nich jak najdalej. Jak to jest z oczepinami? Jak wyglądają one współcześnie na weselnych przyjęciach w naszym kraju? Warto to sprawdzić!

Oczepiny niezbyt długie, ale są

Tego typu rozwiązanie wybiera w dzisiejszych czasach zdecydowana większość par. Niemal zawsze odbywa się około północy zabawa polegająca na rzucaniu welonem oraz muchą (powstaje dzięki temu „nowa Para Młoda”), nierzadko Nowożeńcom zabierane są także buty, które następnie trzeba wykupić. Jednak jeśli chodzi o inne gry i zabawy, bywa z tym bardzo różnie.

Często Para Młoda pragnie, by oczepiny trwały maksimum pół godziny, decydując się tym samym na tradycyjne rzucanie welonem oraz muchą i ewentualnie jeden czy dwa konkursy. Inni wolą, by zabaw dla gości było więcej – to już leży od indywidualnych preferencji Nowożeńców.

Uwaga na zabawy!

Oczywiście na niejednym weselu pojawiają się zabawy z nutką humoru i dowcipu i nie ma w tym nic złego. Jednak kiedy wychodzi na to, że ktoś poczuł się dotknięty czy się obraził, komuś zrobiło się przykro, ktoś musiał przed szeroką publiką robić cos, czego nie chciał – konkurencja zdecydowanie przestaje być zabawą. Należy zatem ustalić z przedstawicielem zespołu muzycznego prowadzącym oczepiny czy tez DJ’em, jakie aktywności wchodzą w grę, a jakie zdecydowanie nie, uniknie to ewentualnych nieprzyjemnych sytuacji.

Co z Waszymi oczepinami?

Jeśli właśnie przygotowujecie się do ślubu i wesela i zastanawiacie się nad tym, jak będą wyglądały Wasze oczepinowe gry i zabawy, już teraz poszukajcie inspiracji na wesele. Serdecznie zapraszamy do lektury!

 

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 585, dzisiaj: 2

  

Partner