Fryzura i makijaż dla dojrzałej panny młodej.

| Blog | 13 marca 2015

suknia ślubna

Prawdziwa miłość nie zna dnia ani godziny. Zakochać się może każdy i to w każdym wieku.

suknia ślubnaNikt nie powiedział, że wesele mogą wyprawić tylko młodzi. Ceremonie ślubne piędziesięcio czy nawet sześćdziesięciolatków są coraz bardziej popularne. I nic w tym złego! Warto jednak pamiętać, że pomimo tego samego charakteru uroczystości, ślubny wizerunek państwa młodych w dojrzałym wieku powinien różnić się od wizerunku młodszych par. Zresztą podobnie jest w życiu codziennym. To, w czym pięknie wyglądać będzie kobieta dwudziestoletnia niekoniecznie doda uroku pięćdziesięciolatce. I na odwrót. Dziś powiemy jaka fryzura i makijaż najlepiej podkreśli urodę dojrzałej panny młodej.

Tak samo jak suknia – fryzura i makijaż powinny charakteryzować się przede wszystkim elegancją. Prostota i minimalizm to cechy, które sprawdzą się tu najlepiej. Zarówno w kontekście stylizacji włosów, jak i makijażu. Należy zrezygnować z ekstrawaganckich fryzur i postawić na klasyczne koki czy też naturalnie rozpuszczone włosy. Wszelkie dziewczęce elementy, takie jak stokrotki we włosach czy kwiatowe wianki będą wyglądać karykaturalnie. Dojrzała kobieta nie powinna stylizować się na młodą pannę, a raczej podkreślić swoją dorosłość. Lepiej więc zrezygnować z ozdób we włosach, a jeśli bardzo nam na nich zależy – postawić na elegancki kapelusz ozdobiony krótkim tiulem. Dobrze także stronić od przesadnego romantyzmu. Można powiedzieć, że uczesanie dojrzałej panny młodej powinno być podobne do biznesowego. Podobnie sprawa ma się z całym wizażem. Makijaż kobiety różni się od tego dla panny w wieku lat dwudziestu. Zasada jest prosta – im mniej tym lepiej. Pamiętajmy, że nadmierne warstwy podkładów i pudrów tylko podkreślą wszystkie niedoskonałości skóry. Dobrze jest więc je ograniczyć do minimum. Należy zrezygnować z mocnych i wyrazistych kolorów na rzecz tych bardziej stonowanych i pastelowych. Jedynie usta są elementem, który może zostać mocniej podkreślony. Cała reszta powinna zostać delikatna.

Warto także pamiętać, aby nie decydować się na żadne zabiegi upiększające bądź odmładzające, a także radykalne zmiany fryzury czy koloru włosów tuż przed ślubem. Mogą one bowiem okazać się nieudane i wtedy nie będzie już czasu na powrót do normalnego wyglądu.

http://wedboom.pl/

ilość wszystkich wyświetleń: 3978, dzisiaj: 1

  

Partner